Sprawdzony diabetolog w Katowicach

Oddział posiada wykwalifikowaną kadrę medyczną i pielęgniarską, lekarzy specjalizujących się w cukrzycy. Na oddziale zatrudnione są pielęgniarki – wszystkie ukończyły podstawowy kurs wiedzy o cukrzycy. W naszym zespole mamy edukatorów diabetologicznych, którzy zapewniają kompleksową opiekę nad chorymi na cukrzycę.

Zadzwoń do nas – 665 563 390 i umów wizytę do diabetologa.

W oparciu o szkolenie edukacyjne przygotowują do samokontroli w domu. Zajmujemy się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem cukrzycy u osób dorosłych. Zapewniamy leczenie w zakresie cukrzycy insulinozależnej, cukrzycy insulinoniezależnej, dla chorych z powikłaniami cukrzycowymi, czy zaburzeń związanych z hipoglikemią i stanów przedcukrzycowych.

Diabetolog dziecięcy w centrum medycznym Nowy Lekarz

Centrum medyczne Nowy Lekarz gwarantuje dostęp do najlepszych specjalistów w zakresie diabetologii dziecięcej w Katowicach.

Zajmujemy się profesjonalną diagnostyką oraz leczeniem dzieci i młodzieży do 18 roku życia z poniższymi schorzeniami:

  • cukrzyca typu 1,
  • cukrzyca typu 2,
  • cukrzycą wtórna,
  • cukrzyca uwarunkowana genetycznie,
  • choroby współistniejące przy cukrzycy,
  • stan przedcukrzycowe (związane z nadwagą i otyłością).
Zabieg z zakresu diabetologii
Badanie cukrzycy

Jak przebiega wizyta u diabetologa?

Początek wizyty to przede wszystkim wywiad lekarza z rodzicami lub opiekunami pacjenta oraz z dzieckiem. Diabetolog podczas wizyty zapoznaje się z poprzednio wykonanymi badaniami oraz zleca pomiar stężenia cukru we krwi.

W zależności od potrzeb mogą zostać zlecone kolejne badania obrazowe lub laboratoryjne oraz konsultacje ze specjalistami z innych dziedzin. Diabetolog dziecięcy po diagnozie cukrzycy zajmuje się skutecznym leczeniem dziecka, które obejmuje:

Indywidualne dostosowywanie dawki insuliny jest kluczowe dla utrzymania stabilnego poziomu cukru we krwi.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna mogą znacząco wpłynąć na kontrolę poziomu glukozy.

Biegła obsługa glukometru pozwala pacjentowi na bieżąco monitorować swoje wartości cukru.

Regularne badania są niezbędne do wczesnego wykrywania i zapobiegania powikłaniom związanym z cukrzycą.

Diabetolog dziecięcy – co po wizycie?

Po wizycie u diabetologa należy wdrożyć w życie wszystkie podane zalecenia dotyczące konsultacji oraz badań. Ważnym jest również, aby przestrzegać zasad leczenia oraz regularnie mierzyć poziom cukru, podawać insulinę w określonych dawkach i przestrzegać zasad zdrowotnych odnośnie prawidłowej zbilansowanej diety czy aktywności fizycznej. Odpowiednio uregulowana cukrzyca nie wymaga hospitalizacji.

Nasi specjaliści w zakresie leczenia cukrzycy

Nie wiesz gdzie znaleźć sprawdzoną poradnię diabetologiczną?

Klinika „Nowy Lekarz” znajduje się w sercu Katowic, umożliwiając prosty dojazd z wielu miejsc w mieście. Poniżej znajdziesz mapę oraz szczegółowy adres naszego centrum.

Zarezerwuj wizytę online lub zadzwoń

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy medycznej w Centrum Medycznym „Nowy Lekarz”, proponujemy kilka prostych sposobów, aby umówić się na wizytę.