Specjalistyczna Medycyna Pracy w Katowicach

Dziedzina medycyny pracy istnieje, aby pomóc ludziom zachować bezpieczeństwo w ich środowisku pracy oraz otrzymać opiekę medyczną i nadzór specyficzny dla ich konkretnej sytuacji zawodowej.
 

Zadzwoń do nas – 665 563 390 i umów wizytę do medycyny pracy.

Medycyna pracy to specyficzna dziedzina medycyny poświęcona ocenie, leczeniu i zarządzaniu urazami i chorobami związanymi z pracą. Lekarze medycyny pracy kładą również nacisk na zapobieganie chorobom zawodowym i monitorowanie stanów, które mogą upośledzać funkcje zawodowe. Medycyna pracy jest czasami mylona z terapią zajęciową (OT), inną, ale powiązaną dziedziną opieki zdrowotnej, która pomaga pacjentom uczyć się jak wykonywać podstawowe codzienne czynności.

Badania pracowników w Katowicach

Zapewniamy najwyższej jakości badania profilaktyczne pracowników, które określają predyspozycje danego pracownika do wykonywania danego zawodu na określonym stanowisku pracy, w określonych przez pracodawcę warunkach. W badaniach uwzględniamy między innymi wpływ środowiska pracy, czy czynników uciążliwych, szkodliwych oraz takich, które bezpośrednio wpływają na stan zdrowia pracownika. Czynniki, które bierzemy pod uwagę przy badaniu są charakteryzowane przez pracodawcę zlecającego dane badanie pracownika. Dopasowujemy nasze usługi do wszystkich czynników dbając o dobro i bezpieczeństwo pracownika.

Badanie medycyny pracy
Badanie wzroku

Badania profilaktyczne w Katowicach

Zapewniamy wstępne badania profilaktyczne, które wykonuje się przed rozpoczęciem pracy w nowym miejscu. Określamy czy na stanowisku pracy występują jakiekolwiek czynniki, które będą szkodliwe dla zdrowia nowego pracownika.

Oferujemy również badania okresowe, które wykonuje się u osób już pracujących na danym stanowisku. Badania mają na celu wprowadzenie orzeczenia lekarskiego dopuszczającego do pracy na danym stanowisku. Badania okresowe zazwyczaj są wykonywane w przedziale od dwóch do pięciu lat.

Gwarantujemy dostęp do wykwalifikowanej kadry medycznej w zakresie medycyny pracy, która wykonuje również badania kontrolne. Badania kontrolne mają na celu orzeczenie czy osoby, które były niezdolne do pracy przez okres dłuższy niż 30 dni mają możliwość powrotu do wcześniej pełnionego stanowiska. Oprócz badań kontrolnych zapewniamy szybki dostęp do badań związanych ze zmianą stanowiska pracy u tego samego pracodawcy.

Wykonujemy szereg badań profilaktycznych, w tym badania:

Te badania są konieczne dla pracowników wykonujących prace na wysokości, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i zdolność do pracy w ekstremalnych warunkach.

Gwarantują one, że osoby te mają odpowiednie zdrowie i umiejętności do prowadzenia i obsługi tych maszyn, minimalizując ryzyko wypadków.

Badania te chronią pracowników przed niebezpiecznymi skutkami narażenia na promieniowanie, monitorując ich zdrowie i zapewniając, że nie przekroczyli dopuszczalnych norm narażenia.

Pomagają one w monitorowaniu zdrowia pracowników, którzy pracują w branżach, w których higiena i zdrowie publiczne są kluczowe, takich jak gastronomia czy opieka zdrowotna.

Upewniają się, że kandydat na kierowcę jest fizycznie i psychicznie zdolny do prowadzenia pojazdu, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Badania w zakresie medycyny pracy wykonywane są zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami. Wykonujemy badania wstępne, okresowe oraz kontrolne.

Ponadto oferujemy również badania: wysokościowe, badania kierowców, operatorów koparek, koparko-ładowarek oraz osób przy zmianie stanowiska pracy.

Nasi specjaliści w zakresie medycyny pracy w Katowicach

Gdzie możesz wykonać badania w zakresie medycyny pracy w Katowicach?

Centrum Medyczne „Nowy Lekarz” znajduje się w sercu Katowic, gwarantując prosty dojazd z wielu miejsc w mieście. Poniżej znajdziesz mapę i szczegółowy adres.

Zadzwoń do nas lub zarezerwuj wizytę online

Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalną opieką medyczną w Centrum Medycznym „Nowy Lekarz”, mamy dla Ciebie kilka prostych sposobów na umówienie się na wizytę.